Gasilci in gasilke PGD Ljutomer smo v soboto, 19. oktobra na Glavnem trgu v Ljutomeru prvič priredili DAN ODPRTIH VRAT. Zbrane sta nagovorila in pozdravila predsednik PGD Ljutomer tovariš Danilo Polanič in podžupan Občine Ljutomer gospod Janko Špindler.

Predstavili so se:
naši najmlajši gasilci – pionirji in pionirke z dvema vajama in sicer z razvrščanjem in z vajo z vedrovko,
sledila je tekmovalna vaja članov in članic – trodelni napad (suha izvedba),
starejši gasilci z vajo raznoterosti.
operativni člani društva so prikazali postopek tehničnega reševanja – razrez vozila in reševanje poškodovancev iz vozila v primeru prometne nesreče ter reševanje iz višin oziroma iz višjih nadstropij stanovanjskih objektov,
Leonardo Markovič iz podjetja GasiMa je prikazal pravilne in nepravilne metode gašenja gorečega jedilnega olja z različnimi gasilnimi sredstvi – z gasilnimi aparati na CO2, prah in peno ter gašenje z vodo.

Obiskovalci so si lahko ogledali naša vozila in tako pobližje spoznali gasilsko opremo in delo, ki ga opravljamo.

Če bi želeli tudi vi aktivno pomagati ob raznih nesrečah, vas vabimo, da se nam pridružite na naših rednih vajah:
če ste starejši od 16 let vsak petek ob 17. uri,
stari med 6 in 11 let ob sredah ob 17. uri,
stare od 12 do 16 let pa ob torkih ob 17.30 uri.

Za pomoč pri izvedbi dogodka, se zahvaljujemo: RADIO MAXI- gospodu. ANDREJU MERNIKU, EKIPI NMP ZD LJUTOMER IN AVTOVLEKI ŠČAVNIČAR.

Z gasilskim pozdravom
NA POMOČ!