Prvi vikend v oktobru je Mladinska komisija GZ Ljutomer organizirala 1. tabor mentorjev. Namen tabora je bil predvsem izmenjava izkušenj, ki jih imamo pri delu z mladimi gasilci, druženje in učenje novih načinov dela z gasilsko mladino. Iz našega društva smo se tabora udeležili mentorice Mateja Hunjadi, Tadeja Filipič, Sara Polanič in mentor Aljaž Polanič ter starosta na področju dela z mladino v našem društvu in v celi GZ Ljutomer tov. Stanko Hunjadi – Striček. V sobotnem dopoldnevu smo se nastanili v Gasilskem domu Pristava, kjer nas je pozdravil poveljnik GZ tov. Andrej Trstenjak, v imenu gostiteljev in GZ Ljutomer pa nam je dobrodošlico zaželela tudi namestnica predsednika GZ Ljutomer tov. Irena Križanič. Za sproščeni začetek smo se skupaj odpeljali do Vučje vasi na spust po reki Muri. Ustavili smo se v Veržeju pri Babičevem mlinu, da pa ne bi šlo samo gladko smo pred železniškim mostom čez Muro nekateri zavihali hlačnice in skočili v mrzlo reko ter potegnili čoln preko plitvine. Po kosilu nam je tov. Andrej Weis, predsednik MK GZ Križevci predstavili izkušnje z mladino v njihovi GZ, predvsem v zvezi s Kvizom za gasilsko mladino in pridobivanjem činov po Temeljnem programu usposabljanja gasilske mladine, ki je predpisan s strani Gasilske zveze Slovenije. GZS pa je pred kratkim izdala igro Gasilec, v kateri smo se mentorji tudi preizkusili. V nedeljo nam je delo z mladimi gasilci predstavila predsednica MK PGD Negova tov. Monika Vogrinec ter nas povabila, da jih obiščemo na njihovem tekmovanju Mladi gasilki bojevnik, ki ga organizirajo za vse, ki se želijo preizkusiti v različnih gasilskih spretnostih, veščinah in znanjih. Mnogo smo se naučili od tov. Oskarja Neuvirta, poklicnega gasilca v pokoju z bogato zakladnico izkušenj dela z mladimi gasilci. Skozi aktivno delo in sodelovanje nam je pokazal nove igre, različne pristope ter nas opozoril na to, da je dobro delo z mladimi nujno potrebno za dolgoročni obstanek društva. Zaključno besedo je prevzel predsednik GZ Ljutomer tov. Andrej Rus, ki je v svojem govoru povedal, da je za lep mozaik pomemben sleherni kamenček ter nam zaželel, da s tovrstnimi druženji in izobraževanji nadaljujemo.