Preteklo sredo, 21. 10. 2021, je potekal 1 dan gasilcev in prostovoljstva v vrtcu in Osnovni šoli Cezanjevci, pri katerem sta sodelovala naš namestnik poveljnika Zvonko Polanič, ter njegova hči Sara Polanič, ki se je tudi pred par leti potegovala za Naj gasilko leta. Povabili so ju zato, ker sta krajana Cezanjevcev, ju tamkajšnji krajani poznajo in vedo, da sta v Prostovoljnem gasilskem društvu v gasilski enoti širšega pomena Ljutomer. Na samem dogodku sta na kratko predstavila naše operativno delovanje in TRV-2D, t.i. tehnično reševalno vozilo z dvigalo in njegovo opremo. Sara si je nadela vse dele gasilske zaščitne obleke, da si otroci lažje predstavljajo, kaj točno in koliko ima gasilec ali gasilka na sebi, kadar posreduje na intervenciji. Prav tako si je nadela IDA ali izolirni dihalni aparat in s tem tudi predstavila kako se pravilno sestavi, kako je najlažji način in kako se uporablja te zakaj. Hkrati se je predstavilo Prostovoljno gasilsko društvo Cezannjevci z njihovim gasilskim vozilom s cisterno (GVC 24/50). Le-to pa so otroci in osnovošolci spoznali sami tako, da so poskusili gašenje z hitro napadalno cevjo. Rokovali pa so se tudi z osnovnim pripomočkom pionirske vaje – brentačo.